• Premium Brands
  • Soccer City
  • Umbro Canada
  • Club Wear
  • Haley Dodge
  • Boston Pizza
  • image

Training Schedules Filter

Age

Level

Day

Field

Phase

Gender

Training Schedules

The spring 2014 Coastal FC Training Schedule is displayed below.  

You can filter the schedule using the form on the left.  Select your filters from the drop downs (you can use any or all of the filters) and click search.

Note that Rotation means that the training session is a rotation between the assigned turf and gravel fields (or gyms).  Also note that the turf training time may not match the gravel training time (your training time and location may vary week-to-week based on the rotation). Click on Rotation to see details of the rotation schedule.

Age Level Gender Team Name Day Time Field Coach Field Section Phase Rotation
U5 House Girls Bluebrids Thursday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Jette South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Girls Bulldogs Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Charles South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Girls Cheetahs Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Lehnhoff South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Girls Rockets Thursday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Bruce South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Girls Silly Monkeys Monday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Mayer South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 1 Monday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Finan South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 10 Wednesday 4:30pm-5:30pm South Meridian Elliston North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 11 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Baichwal North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 12 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Chow North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 2 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Giuliani North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 3 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Xavier North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 4 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Lenk North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 5 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek McKinnon North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Girls Team 5 Thursday 5:00pm-6:00pm Warm Up Prodanovic N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 6 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Cividanes South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 7 Tuesday 5:00pm-6:00pm SSAP 9 Wier North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 8 Tuesday 5:00pm-6:00pm SSAP 9 Parker North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U5 House Boys Team 9 Wednesday 4:30pm-5:30pm South Meridian Whitehouse North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 1 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Finan South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 1 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Jacob Morrison April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 10 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Dally South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 10 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Allen Cheng April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 11 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Benoit South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 12 Thursday 6:00pm-7:00pm Warm Up Nicholson N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 13 Thursday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Gifford South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 14 Thursday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Ashley South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 15 Thursday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Miller North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 16 Thursday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Roantree North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 2 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Selvage South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 2 Monday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Chris Starycki April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 3 Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Richards North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 3 Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Jeff Plante April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 4 Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Alparaque North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 4 Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek John Punzo April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 5 Tuesday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Reid North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 5 Tuesday 5:00pm-6:00pm SSAP 9 Vern Douglas April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 6 Wednesday 4:30pm-5:30pm South Meridian Atencio North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 6 Tuesday 5:00pm-6:00pm SSAP 9 Isabella Duncanson April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 7 Wednesday 4:30pm-5:30pm South Meridian Flevotomos North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 7 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Jayson Burden April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 8 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Hall North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 8 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Dave Black April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Boys Team 9 Thursday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Isfeld North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U6 House Girls Team 9 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Mike Thompson April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 1 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Scott Mayer South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 10 Wednesday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Jack Sixsmith South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 2 Tuesday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Terry Hickey South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 3 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 David Prodanovic South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 4 Tuesday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Dean Akhurst South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 5 Tuesday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Tracy Reid South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 6 Wednesday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Ryan Schmidt South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 7 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Jason Bekar South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 8 Thursday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Michael Reding South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Girls Team 9 Tuesday 6:00pm-7:00pm Morgan Creek Aaron Green South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 1 Tuesday 6:00 - 7:00pm Warm Up Blandy N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 1 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Pattern North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 10 Wednesday 5:00 - 6:00pm Morgan Creek Hodson North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 10 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Jaber South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 11 Wednesday 7:00 - 8:00pm Morgan Creek Easterbrook North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 12 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Tratch North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 13 Wednesday 7:00 - 8:00pm Morgan Creek Homenick North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 14 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Symons North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 2 Wednesday 7:00 - 8:00pm Morgan Creek Lapa North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 2 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Wallenius South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 3 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Nevison North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 3 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Thompson North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 4 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Lowe North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 4 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Millar North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 5 Wednesday 7:00 - 8:00pm Morgan Creek Manship North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 5 Monday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Sage North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 6 Tuesday 6:00 - 7:00pm Warm Up Pavlovic N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 6 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Attwell South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 7 Tuesday 5:00 - 6:00pm Warm Up Bothelo N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 7 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Bowman North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 8 Wednesday 5:00 - 6:00pm Morgan Creek Gillan North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 8 Monday 5:00pm-6:00pm SSAP 10 Ramsay South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Boys Team 9 Tuesday 5:00 - 6:00pm Warm Up Spence N/A April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 House Girls Team 9 Monday 5:00pm-6:00pm Morgan Creek Loge North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Girls U8 Dev Tuesday 5:30pm SSAP 10 Tej Nav Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Girls U8 Dev Thursday 5:00pm SSAP 10 Tej Nav North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Girls U8 Dev Tuesday 5:30pm SSAP 10 Open Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Girls U8 Dev Thursday 5:00pm SSAP 10 Open North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Boys U8 Dev Wednesday 5:00pm SSAP 9 Matt Pritchard South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Boys U8 Dev Monday 5:00pm Morgan Creek Ian Thompson North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Boys U8 Dev Wednesday 5:00pm SSAP 9 Ian Thompson South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 1 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Cook North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 1 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Yalpani/Bedard/Bolz North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 2 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Berner North Cenre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 2 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Bates/Richard North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 3 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Sixsmith North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 3 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Degrazio/Rieder/Broadbent North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 4 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Gibson/Robbins North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 4 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Bruneau/Mumford/Bruce North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 5 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Mencl South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 5 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Stoddard South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 6 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek McMillan South Cenre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 6 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Cook/George South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 7 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Neal South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 7 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Schmidt/Mott South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 8 Wednesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Hamilton South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Girls Team 8 Monday 6:00pm-7:00pm SSAP 10 Issel South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 House Boys Team 9 Wednesday 7:00 - 8:00pm Morgan Creek Perlman/Kiel South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Girls U9 Dev Tuesday 5:30pm SSAP 10 Nav Bains North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Girls U9 Dev Thursday 5:30pm SSAP 9 Nav Bains North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Girls U9 Dev Tuesday 5:30pm SSAP 10 Nick Martino North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Girls U9 Dev Thursday 5:00pm SSAP 9 Nick Martino Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Boys U9 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Roberto Ama North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Boys U9 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Roberto Ama North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Boys U9 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Kevin Oyenhart South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U9 Prospects Boys U9 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Kevin Oyenhart Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 1 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Reding North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 1 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Hughes/Chin North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 2 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Palvovic North Cenre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 2 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Kirk/Brandon North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 3 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Dunphy North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 3 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Drager North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 4 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Edwards North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 4 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Mackie/Clayton North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 5 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Rogers South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 5 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Christie South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 6 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Simao South Cenre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 6 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Berghuis/Thacker South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 7 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian Krnaric South Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 7 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 OConnor South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Boys Team 8 Wednesday 5:30 - 6:30pm South Meridian TBD South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 House Girls Team 8 Monday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Curyer South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Girls U10 Dev Tuesday 6:30pm SSAP 10 Chris Bennett North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Girls U10 Dev Thursday 5:30pm SSAP 9 Chris Bennett North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Girls U10 Dev Thursday 5:30pm SSAP 9 Claire Ratcliff South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Boys U10 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Amar Mann North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Boys U10 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Mike Roberts Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U10 Prospects Boys U10 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Mike Roberts South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 1 Wednesday 5:00 - 6:00pm Morgan Creek Bolz South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 2 Tuesday 6:00 - 7:00pm SSAP 9 Rose South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 3 Tuesday 6:00 - 7:00pm SSAP 9 Post Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 4 Tuesday 7:00 - 8:00pm SSAP 9 Beaupit North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 5 Monday 5:00 - 6:00pm South Meridian King South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 House Boys Team 6 Tuesday 6:00 - 7:00pm SSAP 9 Parker South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Girls U11 Dev Tuesday 6:30pm SSAP 10 Chris Johnson Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Girls U11 Dev Thursday 5:30pm SSAP 9 Chris Johnson Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Girls U11 Dev Tuesday 6:30pm SSAP 10 Aaron Fransen Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Boys U11 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Richard Scott North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Boys U11 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Richard Scott Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Boys U11 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Tim Cross Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Boys U11 Dev Wednesday 6:00pm SSAP 9 Tim Cross South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11 Prospects Girls U11 Dev Thursday 5:30pm SSAP 9 Aaron Fransen South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 1 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Glen Grant North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 2 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Murray Grant Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 3 Thursday 6:30pm - 7:30pm SSAP 9 Renaud Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 4 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Hanuse South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 5 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Goddard Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 6 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Kalutycz South Centre April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 7 Thursday 6:30pm - 7:30pm SSAP 9 Colburn North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U11/U12 House Girls Team 8 Thursday 5:30pm-6:30pm South Meridian Paul Turner North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 1 Monday 6:00 - 7:00pm South Meridian Pledger South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 2 Tuesday 7:00 - 8:00pm SSAP 9 Charlesworth North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 3 Monday 5:00 - 6:00pm South Meridian Saito North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 4 Tuesday 7:00 - 8:00pm SSAP 9 Chamberlain South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 5 Tuesday 7:00 - 8:00pm SSAP 9 Wilson Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U12 House Boys Team 6 Tuesday 7:00 - 8:00pm SSAP 9 Brown South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Girls Bob Birarda Monday 7-8pm SSAP 9 U13F April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Girls Bob Birarda Wednesday 7-8pm SSAP 9 U13F April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Girls Bob Birarda Friday 6:30-7:30pm SSAP 9 U13F April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Girls Mark Pennington Monday 7-8pm SSAP 9 U13F Intake April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Girls Mark Pennington Wednesday 5:30-7pm SSAP 5 U13F Intake April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Boys Paule Bahia Monday 5-6:30plm SSAP 5 U13M Intake April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Boys Paule Bahia Wednesday 6-7:30pm SSAP 5 U13M Intake April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Boys Sipho Sibiya Monday 6-7pm SSAP 9 U13M April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Boys Sipho Sibiya Wednesday 7-8pm SSAP 9 U13M April 1, 2014 - June 30, 2014
U13 BCSPL Boys Sipho Sibiya Friday 6:30-7:30pm SSAP 10 U13M April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 1 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian LaPierre/Righetti North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Girls Team 1 Thursday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Davison North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 2 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian Watkins Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Girls Team 2 Thursday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Bethune North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 3 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian Bennetti North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Girls Team 3 Thursday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Stevenson Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 4 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian Goddard/Hall South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Girls Team 4 Thursday 7:00pm-8:00pm SSAP 10 Hancock Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 5 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian Huston Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U13/U14 House Boys Team 6 Tuesday 5:30pm-6:30pm South Meridian Doherty South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U14 BCSPL Boys Bill Connor Monday 6-7pm SSAP 9 U14M April 1, 2014 - June 30, 2014
U14 BCSPL Boys Bill Connor Wednesday 7-8pm SSAP 9 U14M April 1, 2014 - June 30, 2014
U14 BCSPL Boys Bill Connor Friday 6:30-7:30pm SSAP 10 U14M April 1, 2014 - June 30, 2014
U15 BCSPL Boys Nour Fathy Monday 6-7pm SSAP 9 U15M April 1, 2014 - June 30, 2014
U15 BCSPL Boys Nour Fathy Wednesday 8-9pm SSAP 9 U15M April 1, 2014 - June 30, 2014
U15 BCSPL Boys Nour Fathy Friday 7:30-8:30pm SSAP 10 U15M April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 1 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Savage North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 2 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Drew Centre North April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 3 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Romm North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 4 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Dhaliwal South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 5 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Bogart Centre South April 1, 2014 - June 30, 2014
U15/U16 House Boys Team 6 Tuesday 8:00pm-9:00pm SSAP 9 Weys South East April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Boys Nenad Ceranic Monday 8-9pm SSAP 9 U16M April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Boys Nenad Ceranic Wednesday 8-9pm SSAP 9 U16M April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Boys Nenad Ceranic Friday 7:30-8:30pm SSAP 9 U16M April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Girls Steven Duffy Monday 8-9pm SSAP 9 U16F April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Girls Steven Duffy Wednesday 7-8pm SSAP 9 U16F April 1, 2014 - June 30, 2014
U16 BCSPL Girls Steven Duffy Friday 6:30-7:30pm SSAP 9 U16F April 1, 2014 - June 30, 2014
U17 BCSPL Boys Paul Bahia Monday 7-8pm SSAP 9 U17M April 1, 2014 - June 30, 2014
U17 BCSPL Boys Paul Bahia Wednesday 8-9pm SSAP 9 U17M April 1, 2014 - June 30, 2014
U17 BCSPL Boys Paul Bahia Friday 7:30-8:30pm SSAP 10 U17M April 1, 2014 - June 30, 2014
U18 BCSPL Girls Mark Pennington/Bob Birarda Monday 8-9pm SSAP 9 U18F April 1, 2014 - June 30, 2014
U18 BCSPL Girls Mark Pennington/Bob Birarda Wednesday 8-9pm SSAP 9 U18F April 1, 2014 - June 30, 2014
U18 BCSPL Girls Mark Pennington/Bob Birarda Friday 7:30-8:30pm SSAP 9 U18F April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 1 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 10 Chin/Hughes North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 10 Tuesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Reg Collins North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 11 Tuesday 5:00 - 6:00pm Morgan Creek Fisher / Grewal / Loo North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 12 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 10 Bekar North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 13 Tuesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Twells / Truong / So North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 14 Thursday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Fraser South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 15 Thursday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Curby/Bradmore South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 16 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 10 Wasmuth North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 2 Wednesday 5:00 - 6:00pm SSAP 10 Schulze / Lambert North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 3 Thursday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Martino / Tyler / Robinson North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 4 Tuesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Cook / Carrigan North Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 5 Tuesday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek McVicker / Cuthbert North West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 6 Thursday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Ryan / Vellonweth North Centre East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 7 Tuesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Baldwin South West April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 8 Thursday 6:00 - 7:00pm Morgan Creek Weir/Baumann/Abell North East April 1, 2014 - June 30, 2014
U7 House Boys Team 9 Tuesday 5:00 - 6:00pm SSAP 9 Pritchard South Centre West April 1, 2014 - June 30, 2014
U8 Prospects Boys U8 Dev Monday 5:00pm SSAP 9 Matt Pritchard South East April 1, 2014 - June 30, 2014